ÖZYILMAZ FINDIK

Bizden Haberler

Rus Heyeti Özyılmaz Fındık Fabrikası'nı Ziyaret Etti
SİZİ ARAYALIM ?
Bizimle İletişime Geçiniz
Mesaj veya telefon ile bizlerle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
ÖZYILMAZ FINDIK
Rus Heyeti Özyılmaz Fındık Fabrikası'nı Ziyaret Etti
2020-04-11

OMÜ ve Tımıryazevskaya Moskova Tarım Üniversitesi'nden Samsun' a gelen heyet ilk olarak Çarşamba da hizmet veren Özyılmaz Fındık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketini ve şirket sahibi Azmi Yılmaz'ı makamında ziyaret ederek fabrika ve fabrikanın ürün çeşitleri hakkında bilgi alışverişinde bulundular. Özyılmaz Fındık Fabrikası ziyaretine Moskova Tımıryazevskaya Moskova Tarım Üniversitesi Rektörü Nachaev Ivayoviç, Rektör Yard. Sergei Garnik, Valentinoviç ve Prof. Eldar Hüseyin Abdullahzade'den oluşan heyet, OMÜ'de görevli Prof. Dr. Necdet Çamaş, OMÜ Dış İlişkiler Rektör Yardımcısı Hüsrev Mennan katıldı. 

Tımıryazevskaya Moskova Tarım Üniversitesinden Samsun' a gelen heyeti Özyılmaz Fındık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi girişinde fabrika sahibi iş adamı Azmi Yılmaz karışladı. Bir süre Azmi Yılmaz ile sohbet ederek fabrikadaki ürün çeşitleri ve ihracat- ithalat portföyü hakkında bilgiler alan heyet, daha sonra fabrikayı gezdi. 

Ziyaret hakkında açıklama yapan OMÜ Dış İlişkiler Rektör Yardımcısı Hüsrev Mennan, "Heyetin Türkiye'ye geliş amaçları 19 Mayıs Üniversitesi'yle Moskova Devlet Tarım Üniversitesi'nin arasındaki ikili işbirliğinin geliştirilmesidir. Bu kapsamda bugün Samsun' da ikili işbirliği programı imzalanacak. Tabi buradaki esas amaç özellikle Samsun'daki Bafra Ovası ve Çarşamba Ovaları'nda tarım alanlarının yanı sıra sanayi iş adamlarıyla beraber bu bölgedeki ticareti geliştirebilmek ve aynı zamanda öğrenci değiş tokuşunu yapabilmektir. Bu konuyla ilgili ilk adımı atacağız. Proje ve görüşmeler belli bir zaman içerisinde bu üç- beş ay içerisinde tam bir netlik kazanacaktır. Bu ilk görüşme daha sonra Moskova'da tekrar bir görüşme olacak ve bunu takiben neler yapabileceğimiz sanayicilerle beraber üniversiteyle beraber bir ilki gerçekleştirmek istiyoruz. Artık sanayicinin üniversitenin ve yabancı bir ortağın işin içerisinde olduğu bir projenin bir ilk adımı olacak" diyerek şöyle devam etti: 

Mennan, "Rusya'dan gelen misafir heyetimiz özellikle Çarşamba' da Özyılmaz, fındık fabrikasını ziyaret etmek istediler. Çünkü Özyılmaz Fındık Fabrikası gerçekten bölgede ve Türkiye'de marka olmuş bir isimdir. Fındık açısından, çeltik açısından özellikle de tabi herkeste bir ilk izlenim önemlidir. İlk izlenim yani iyi bir izlenimin olmasını istedik. Misafir heyetimizi ilk olarak buraya getirdik. Bundan sonra bir Bafra gezimiz olacak. Ardından tekrar Çarşamba gezisi düzenleyeceğiz. Bu ziyaretlere istinaden karşılıklı olarak neler olabileceğini daha sonra hep birlikte göreceğiz" açıklamasında bulundu. 

Bu arada Özyılmaz Fındık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketini ve şirket sahibi iş adamı Azmi Yılmaz, "Rusya' dan gelen heyet bizim daha önceki yıllarda Rusya'da yaptığımız alışverişlerimizden bildikleri bir firmayız. İlk olarak Karadeniz bölgesinde fabrikamızı ziyaret etmeleri ve bizleri onurlandırmaları bizleri sevindirmiştir. Bizler de heyetimize gerekli bilgileri verdik ve yeterince desteğimizi de vereceğiz. Kendilerinin ziyaretlerinden memnun olduk. İlgililere teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu. 

Heyet bir süre fındık fabrikası ve ürün çeşitlerini gezip gördükten sonra son dönemde başlattıkları besi ve süt besiciliği konusunda da bilgiler aldı, besi ahırlarını gezdikten sonra fabrikadan ayrılarak Samsun' a geçtiler.

Kaynak : SAMSUN (İHA)